Jaunumi Saeimā

Jaunumi Saeimā

Apr
06
2017

Frakcijas “No sirds Latvijai” viedoklis par Saeimas 2017.gada 6.aprīļa sēdi.

Frakcijas “No sirds Latvijai” viedokli par Saeimas 2017.gada 6.aprīļa sēdi pauda deputāts Aivars Meija.

 

“Šodien Saeimas plenārsēdē bija vairāki nozīmīgi jautājumi, bet vēlējos informēt klausītājus par frakcijas “No sirds Latvijai” balsojumu par valsts meža zemes nodošanu Valmieras pilsētas pašvaldībai.

 

Mēs atbalstījām šo likumprojektu, lai pašvaldībai būtu iespēja veidot industriālo parku. Tas sekmēs jaunu uzņēmumu rašanos un nozīmīgi palielinās darba vietu skaitu Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem. Uzņēmējdarbības attīstība vienmēr dod tiešu labumu kā pašvaldības un valsts budžetam, tā katra iedzīvotāja labklājībai."

 

Aivars Meija arī norādīja, ka “šonedēļ Saeimā vairākās komisijās tika izskatīti mūsuprāt sabiedrībai ļoti nozīmīgi jautājumi.

Sociālo un darba lietu komisijā sprieda par iespējamiem grozījumiem likumā par valsts pensijām. Tika akceptēts priekšlikums piešķirt piemaksu viena eiro un 50 centu apmērā par katru līdz 1996. gadam nostrādāto gadu. Frakcija “No sirds Latvijai” iestājas par straujāku mazo pensiju palielināšanu. Pensionāri parasti sākumā samaksā komunālo pakalpojumu rēķinus, kas ir ļoti lieli.  Un tāpēc bieži vien neatliek nauda veselībai un pārtikai! Pensija nedrīkst būt zemāka par iztikas minimumu! Latvijā vairāk nekā puse pensionāru saņem 200 – 300 eiro lielas pensijas, no kuras pēc komunālo rēķinu apmaksas un zāļu iegādes pāri paliek izdzīvošanas minimums, ko tērē pārtikai. Vai pensionāri nav pelnījuši cilvēka cienīgu dzīvi?

 

Otrs būtisks jautājums ir dalītā īpašuma jautājums. Par to beidzot notiks pirmā darba grupas un sāks vērtēt mūsu jau pagājušajā gadā iesniegtos priekšlikumus! Tā kā valsts ir vainīga piespiedu dalītā īpašuma radīšanā, viens no mūsu priekšlikumiem ir, ka valstij vai pašvaldībai, nevis iedzīvotājiem ir jāizpērk no īpašniekiem zeme, kas atrodas zem daudzdzīvokļu mājām. Mēs ceram, ka mūsu priekšlikums tiks uzklausīts un atbalstīts.

 

Šī bija Saeimas Ziemas sesijas noslēguma sēde un tāpēc vēlos frakcijas “No sirds Latvijai” vārdā novēlēt visiem Latvijas iedzīvotājiem priecīgas Lieldienas!

 

Būsim kopā ar bērniem un mazbērniem, apciemosim savus tuvos un veltīsim tiem laiku un savu sirsnību!  Lai mums visiem priecīgi un iedvesmojoši šie svētki!

 

 

 

Foto (augšpusē): Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Foto (apakšā): Anda Šulme