Jaunumi Saeimā

Jaunumi Saeimā

Mar
14
2017

Mums, likumdevējiem, ir jāieklausās katra mūsu valsts iedzīvotāja viedoklī un vajadzībās

Frakcijas “No sirds Latvijai” viedokli par Saeimas 2017.gada 9.marta sēdi pauda deputāte Silvija Šimfa.

 

“Es vēlos runāt par pieprasījumu “Par kases aparātu reformu”, jo šo pieprasījumu finanšu ministrei ir parakstījuši arī pieci frakcijas “No sirds Latvijai” deputāti, būdami noraizējušies par to, ka gan mūsu vēlētāji, gan Latvijas iedzīvotāji no dažādām Latvijas vietām mums ziņo par savām bažām, ka no 1.jūlija spēkā stāsies spēkā grozījumi, kas radīs ļoti lielas problēmas mazajiem uzņēmējiem. Finanšu slogs, kas šiem uzņēmumiem uzguls sakarā ar aparātu nomaiņu, būs nepaceļams, un to noteikti sajutīs pakalpojumu un preču saņēmēji. Jo – no kā cita lai pakalpojumu sniedzējs un preču piegādātājs dabū šo naudu, kas nepieciešama, lai finansētu Finanšu ministrijas iecerēto reformu? Šo līdzekļu avots būs cena – pakalpojumu un produktu cena! Un tas ir abpusēji griezīgs zobens! Mūsu situācijā tas nav pieņemams ne pircējiem, ne pakalpojumu saņēmējiem, ne to piedāvātājiem. Tāpēc mēs arī parakstījām šo vēstuli un tiešām gaidām no ministres ļoti precīzu skaidrojumu: kas no tā tiks iegūts un kas no tā tiks zaudēts? Un vai šis zaudējums nebūs lielāks par ieguvumu?

 

Nākamā lieta, kam es vēlos pievērst uzmanību, ir pilsoņu iesniegums, kas ir parakstīts platformā manabalss.lv. Un patiešām – tas ir vislielākais parakstu skaits, kas līdz šim šajā platformā savākts, – tie ir gandrīz 23 tūkstoši. Protams, mums, likumdevējiem, ir jāieklausās katra mūsu valsts iedzīvotāja viedoklī un vajadzībās. Bet, ja vienprātīgi par jautājumu iestājas jau desmitiem tūkstošu iedzīvotāju, tad ir skaidrs, ka šī problēma ir nobriedusi un ka tā ir jārisina. Mūsu frakcija atbalstīja, ka šis jautājums ir tālāk jāskata Saeimā, gan arī balsoja “par” šī ierosinājuma saturu, “par” to, lai vairāk maksātu tie, kuri arī vairāk šo autotransportu lieto.

 

Nākamais jautājums, par kuru es gribu runāt, arī ir saistīts ar autoceļiem. Proti, tas ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””, ko mēs skatījām pirmajā lasījumā. Manuprāt, ļoti apsveicama ir šī lieta, kas notika šodien, – ka Ministru kabineta nekvalitatīvi sagatavotais likumprojekts tika noraidīts, bet atbalstīts alternatīvais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par autoceļiem””, jo pēc satura šis ir būtiski kvalitatīvāks likumprojekts. Šajā likumprojektā ir plānots uzlikt lielāku atbildību Ministru kabinetam par autoceļu un ielu kvalitāti.

 

 

Tāpat mēs ceram, ka straujāk virzīsies diskusija un galu galā tiks izlemts jautājums par autoceļu fondu, lai pašvaldībām būtu pietiekami daudz līdzekļu, lai beidzot atrisinātu Latvijā šo ļoti samilzušo jautājumu par ceļiem un to kvalitāti.”