Jaunumi

Jaunumi

Oct
19
2017

"No sirds Latvijai" neatbalsta likumprojektu “Par valsts budžetu 2018.gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019 un 2020. gadam”.

"No sirds Latvijai" neatbalsta likumprojektu “Par valsts budžetu 2018.gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019 un 2020. gadam”.

 

Vai No sirds Latvijai kā opozīcijai ir cita iespēja? Domājams, ka nē, jo uz jautājumu par iespējamajām korekcijām budžeta likumprojektos, ja deputāti budžeta izskatīšanas laikā mēģinās piedāvāt savus priekšlikumus, ministru prezidents M.Kučinskis pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja: "Īsti korekcijas nevarētu būt”.

Nepārprotama Ministru prezidenta norāde koalīcijai. Pilnīgi skaidra arī opozīcijai. Šie likumprojekti jau ir nolemti bezierunu pieņemšanai. Taču gan šādas izskatīšanas procedūras dēļ, gan negrozāmā satura dēļ partijai “No sirds Latvijai” nav pieņemami, tādēļ “No sirds Latvijai” balsoja PRET tiem.

Balsojot PRET šiem likumprojektiem, partija “No sirds Latvijai”:
- balso PRET INTERNĀTSKOLU LIKVIDĒŠANU, jo tas pasliktinās simtiem trūcīgo ģimeņu bērnu dzīves kvalitāti un nākotnes iespējas
- balso PRET CILVĒKU AR INVALIDITĀTI GADIEM ILGI NEMAINĪTO NIECĪGO MATERIĀLO NODROŠINĀJUMU;
- balso PRET PĀRĀK LĒNO UN NEBŪTISKO VECUMA PENSIJU ATVIRZĪŠANU no nabadzības robežas;
- balso PRET MAKSAS MEDICĪNU;
- balso PRET ZINĀTNES PAKĻAUŠANU IZNĪKŠANAI;
- balso PRET prātam neaptveramo NESAIMNIECISKUMU UN TUVREDZĪBU, ļaujot turpināties ceļu sabrukšanai;
- balso PRET REĢIONĀLO ATŠĶIRĪBU IGNORANCI EKONOMIKAS UN NODOKĻU POLITIKĀ, kas Latgales reģionam atņem jebkādas iespējas izrauties no nabadzības. 

 

Un tie vēl nav visi “PRET”!

Valdība nepiedāvā vērā ņemamu uzblīdušā valsts pārvaldes aparāta reformu, bet mūsu uzņēmēji - nodokļu maksātāji sen vairs nevar atļauties uzturēt šo lielo un neefektīvo valsts pārvaldi.

Katru gadu mums vēsta par veiktajiem optimizācijas – budžeta pārskatīšanas pasākumiem, un katru gadu Valsts kontrole atrod lielākus un lielākus tēriņus apšaubāmām prēmijām valsts pārvaldes struktūrās.

Valdība veido budžetu, gadu no gada ignorējot maksājumus, par kuriem jau ir izveidojušies parādi.

Valsts budžetā jau tagad ir iestrādāts nepietiekams finansējumus vairāku desmitu miljonu eiro apmērām vairākām programmām, piemēram, izdevumu segšanai pasažieru pārvadājumiem, par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu, par ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu un medicīnas ierīču iegādes izdevumiem, par Latvijas iedzīvotājiem ES Sociālā nodrošinājuma sistēmas ietvaros sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un citiem.

Pavadošo likumprojektu paketē ir iekļauti gan jauni likumi, gan ar budžeta projektu visai nosacīti saistīti grozījumi, ar kuriem kārtējo reizi tiek piesegta ierēdņu nespēja savlaicīgi paveikt savus uzdevumus saistībā ar Eiropas Savienības Direktīvu ieviešanu. Protams, ir vieglāk “izstumt caur Saeimu” šos likumprojektus bez lielām diskusijām divos lasījumos.

No sirds Latvijai aicina budžeta projekta izskatīšanas gaitā nodrošināt Latvijas tiesību aktos noteikto prasību īstenošanu un atcerēties, ka valsts - tie ir cilvēki!