Jaunumi

Jaunumi

Jun
26
2017

Deputātes Ingunas Sudrabas viedoklis par Saeimas pavasara sesiju

Saeimas pavasara sesija lielā mērā pagāja pašvaldību vēlēšanu gaisotnē un gaidīšanas režīmā – Ministru kabinets joprojām nav spējis paveikt virkni tam uzdoto uzdevumu – nav izstrādātas un diskusijām nodotas nodokļu un veselības aprūpes reformas, joprojām nav izstrādāts regulējums dzīvesstila uzņēmumiem. Valdībai šajā laikā svarīgāk bija meklēt iespējas kā piepildīt budžetu, nevis kā samazināt valsts pārvaldes izdevumus un tādā veidā arī nodokļu slogu uzņēmējiem. Šo sesiju raksturoja arī diemžēl nemainīgā kultūra – opozīcijas priekšlikumus noraidīt apriori, bet, iesniedzot valdības virzītus likumprojektus, bez dziļākas izvērtēšanas pieprasīt to steidzamu izskatīšanu.

 

Nespējot sagaidīt Valdības priekšlikumus sociāli taisnīgākai nodokļu politikai, “No sirds Latvijai” šīs sesijas laikā iesniedza parakstu vākšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā iniciatīvu “Grozījums likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””, kas paredz ar nekustamā īpašuma nodokli neaplikt vienu Latvijas fiziskās personas īpašumā esošo nekustamo īpašumu, kurā tā ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim nekustamajam īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 m2, bet viensētās - līdz 2 ha.

 

Uzskatot, ka valsts fondēto pensiju (pensijas 2.līmeņa) shēmās veiktajām iemaksām jākļūst par vērtīgu iedzīvotāju īpašumu, un domājot par valsts ilgtermiņa attīstību, frakcija “No sirds Latvijai” iesniedza Saeimā likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Likumprojekts paredz vismaz uz pusi samazināt komisiju, kuru saņem pensiju plānu pārvaldītāji, mainīt Valsts fondēto pensiju likumā noteiktos pensiju shēmas līdzekļu ieguldīšanas ierobežojumus – atļaujot ieguldīt akcijās un aktīvajos pensiju plānos līdz 100%, piedāvā paredzēt fondu dalībniekiem iespēju ieguldīt līdzekļus vairāk nekā vienā ieguldījuma plānā un nosaka uzkrātā fondētās pensijas kapitāla mantošanas iespēju, ja dalībnieks nomiris pirms pensijas vecuma sasniegšanas.

 

Es esmu gandarīta, ka “No sirds Latvijai” virzītā iniciatīva par tautas vēlētu prezidentu tikko uzsākot darbu Saeimā, ir rezultējusies arī Juridiskās komisijas izveidotās darba grupas Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai secinājumos. Tā kā “No sirds Latvijai” uzskata tautas vēlētu prezidentu par vienu no svarīgākajiem demokrātijas stūrakmeņiem, tad prezidenta aicinājums, uzrunājot Saeimu šī gada pavasara sesijas pēdējā sēdē, ļaut tautai jau 2019. gadā vēlēt prezidentu, varētu rudenī iemiesosies arī konkrētos Satversmes grozījumos.

 

Darbs Saeimā vasarā turpināsies! Gaidāmas komisiju sēdes un Saeimas ārkārtas sēdes, intensīvs darbs pie mūsu iniciatīvu popularizēšanas un jaunu likumprojektu izstrādes. Es sirsnīgi pateicos visiem Latvijas iedzīvotājiem, maniem kolēģiem un partijas biedriem par atbalstu šajā saspringtajā sesijā un pašvaldību vēlēšanu laikā!