Jaunumi

Jaunumi

Oct
17
2017

Dzīres mēra laikā jeb kā koalīcija 2018.gada budžetu stutē!

Inguna Sudraba: "Arī šajā nedēļā turpinās iesāktās – nelikumīgās 2017.gada budžeta pārdales. Kārtējie 6,8 milj. eiro no ietaupījumiem, kuri veidojās, jo samazinās plānotās iemaksas ES budžetā, tiek dāsni dalīti. No malas lūkojoties, izskatās veiksmīgs darījums starp pozīcijas partijām! Kompromiss - katram kaut kas atlēks - ir rasts. Turklāt daļa no pārdalēm nelikumīgi palielina vēl arī finansiālo deficītu! Tātad ir NELIKUMĪGAS!

3,4 miljoni eiro - Kultūras ministrijai, 2,4 miljoni eiro – Iekšlietu ministrijai, vairāk nekā pusmiljons eiro Izglītības un zinātnes ministrijai!

Ar paskaidrojumiem Saeimai piedāvātās apropriācijas neizceļas! Ja vēl Iekšlietu ministrijas gadījumā ir pievienota vēstule dienesta vajadzībām, kurā var cerēt, ka ir kādi paskaidrojumi, tad rodas jautājums, kas tik sensitīvs varētu būt Kultūras ministrijas izdevumos? Par 2,9 miljoniem eiro tiks veiktas iegādes kultūrizglītības profesionālās izglītības centros!

Praktiski divus mēnešus pirms gada beigām ir apšaubāms, ka iespējams, šādām pēkšņām iegādēm, nodrošināt caurskatāmu iepirkuma procesu!

Jāatzīst, ka Kultūras ministrija gan mācās, jo Zemkopības ministrija uz iepriekšējām pārdalēm iedeva detalizētāku atšifrējumu, kur un kam tiks piešķirti līdzekļi, un saskārās ar virkni jautājumiem - pat no pozīcijas deputātu puses!

Labāk vienā skaitlī – nav informācijas, nav jautājumu!

Kāds teica, ka neesot deputātu kvotas – lūk šīs 2017.gada straujās pārdales jau iezīmē daļu no kvotām par kurām, visticamāk, nevarēja vienoties 2018.gada budžeta kontekstā. 
Skolas, tāfeles, atsevišķu baznīcu jumti u.t.t!

Tajā pašā laikā bija vajadzīgi salīdzinoši nieka 4 miljoni, lai mēs saglabātu internātskolu finansējumu!"