Jaunumi

Jaunumi

Mar
23
2017

Kā lemj par valsts nacionālo drošību?

23.martā Saeimas sēdē tika skatīti grozījumi Nacionālās drošības likumā, kas izstrādāti, lai noteiktu ierobežojumus nacionālajai drošībai nozīmīgajās komercsabiedrībās.

 

“No sirds Latvijai” nav pieņemams veids, kā tiek lemts par tik būtisku jomu kā valsts nacionālā drošība.

  • Pirmkārt – likumprojekts tika skatīts steidzamības kārtībā, neskatoties uz opozīcijas deputātu, Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Darba devēju konfederācijas iebildumiem par steidzamību!
  • Otrkārt – materiālus Saeimas sēdei deputāti saņēma vien pāris minūtes pirms sēdes sākuma! Kopā bija jāizvērtē un jālemj par 65 priekšlikumiem!

 

Saeimas sēdē Inguna Sudraba norādīja: “Laikam tiešām ir grūti padarīt par absurdu to, kas jau kļūst par absurdu. Un es domāju, ka tā nav nopietna attieksme, ka tad, kad tu atnāc uz plenārsēdi, tu saņem tikai informāciju par to, kāds izskatās likumprojekts, kas šodien tiek izskatīts Saeimā. Tie ir 65 priekšlikumi! Par kādu nopietnu attieksmi pret valsts drošību mēs runājam?!

 

Un Vilnim Ķirsim es iesaku: labāk nenāc vairāk šodien tribīnē, jo tavs teksts, ka minimāli nepieciešamais valsts drošībai – tas ir šeit noformulēts, šajā likumā. MINIMĀLI NEPIECIEŠAMAIS VALSTS DROŠĪBAI – KAS TAS TĀDS VISPĀR PAR TEKSTU, RUNĀJOT PAR LATVIJAS VALSTS DROŠĪBU?!

 

Ekonomikas ministrija nav izdarījusi to darbu, kas bija jāizdara gadiem, lai mums būtu tiešām fundamentāla analīze par to, kāda ir Latvijas tautsaimniecība, kur pastāv galvenie riski, kāda ir tā struktūra. Tas ir tāpēc, kāpēc ir tapis mūsu priekšlikums. Jo, analizējot Latvijas ekonomikas struktūru, mēs uzskatām, ka tādas jomas kā degvielas vairumtirdzniecība, komercsabiedrības, kas darbojas ostā, un to ietekme, tāda nozīmīga sfēra kā privātā izglītība Latvijā, kur tik ļoti viegli ir pavērst demokrātiskās vērtības nepareizā virzienā un ietekmēt to, kas notiek Latvijā. Pārtikas ražošana. Mēs visi esam ar to saskārušies šajos pēdējos gados, cik ļoti viegli ir izmainīt situāciju lauksaimniecības produkcijas ražošanā zemniekiem, citiem uzņēmējiem. Mēs redzam, no kuras puses nāk kapitāla koncentrācija šajā nozarē. Kāpēc jūs tik vieglprātīgi izturaties pret to, kāda ir Latvijas ekonomiskā situācija?

 

Un tā ir vēl viena problēma, ka Ekonomikas ministrija neizprot pēc būtības, ko nozīmē vārdi “Latvijas drošība”. Arī jūs ar saviem minimālajiem kritērijiem, minimālo pieeju pieejat ļoti, ļoti sīki un neizprotot būtību.”

 

 

 

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija.