Jaunumi

Jaunumi

Mar
17
2017

Kad beidzot tiks panākta profesionālā atbildība izglītības jomā?

15.martā, runājot par valdības ikgadējo ziņojumu, Saeimas sēdē deputāts Arvīds Platpers vērsa uzmanību uz izglītības jautājumiem.

 

Arvīds Platpers norādīja: “25 gadus Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi dūšīgi strādā, un visi ministru prezidenti atskaitās Saeimā par padarīto darbu gada laikā. Diemžēl problēmas mums katrā izglītības sadaļā ir ļoti daudz. Tas saistās gan ar pamatizglītību, gan pirmsskolas, gan augstskolas – līdz pat doktora grāda iegūšanai. Mums būs arī zinātnē problēmas, jo trūkst – kā parasti (!) – līdzekļi.

 

No rīta es klausījos LIZDA priekšsēdētājas runu, kur viņa apgalvoja, ka ministrija gada laikā nav varējusi sakārtot piemaksas skolotājiem par kvalitāti. VESELU GADU! Kad beidzot panāksim, ka būs kaut kāda profesionālā atbildība?”

 

Arvīds Platpers vērsa arī uzmanību uz to, ka “no 5.Saeimas līdz 12.Saeimai Izglītības, zinātnes un kultūras komisijā strādāja 100 ievēlēti deputāti, kas uzņēmās atbildību sakārtot izglītību, kultūru un zinātni Latvijā. Ar augstāko pedagoģisko izglītību no 100 cilvēkiem bija tikai astoņi”. Arvīds Platpers to salīdzināja ar ārsta profesiju - ka to, vai ir jādzer zāles vai tomēr jātaisa operācija, var pateikt vienīgi atbilstošs speciālists, ārsts.

 

Foto: Saeimas Administrācija.