Jaunumi

Jaunumi

Jul
25
2018

Kāpēc NSL uzstāj uz deputātu skaita un birokrātiskā aparāta samazināšanu?

100 deputātu Saeimā – tas ir tradicionāls skaits tautas pārstāvju, kas noteikts Satversmē, savukārt Satversme rakstīta laikā, kad bez papīra un tintes nekā nebija. Tātad, lai reāli nodrošinātu tautas pārstāvniecību un ikdienas darbu, bija vajadzīgas daudz vairāk cilvēkstundas.

 

Arī iedzīvotāju 20.-30.gados valstī bija vairāk nekā šobrīd, ņemot vērā, ka Latvijas vara jau ilgstoši manipulē ar reālo iedzīvotāju skaitu valstī. Pēc novērojumiem un fiksētā ārzemēs dzīvojošo latviešu skaita reālais iedzīvotāju daudzums nepārsniedz 1,3- 1,6 miljonus, tātad partijas “No sirds Latvijai” piedāvātais deputātu skaita samazinājums ir proporcionāls iedzīvotāju skaita sarukumam. Turklāt digitālās tehnoloģijas atvieglo likumdevēju ikdienas darbu un paātrina to. Arī kaimiņvalstīs organizētie digitālie referendumi un balsošanas pierāda, ka likumdevēju darbu iespējams uzlabot, ieviešot tiešās demokrātijas elementus, no kuriem tā baidās Latvijas līdzšinējā elite.

 

Balsojot par 60 deputātiem līdzšinējo 100 vietā, Jūs balsojat par valsts modernizēšanu un finanšu resursu ekonomiju!

 

Cik liela tā ir, ja runājam tikai par Saeimu? Viena deputāta uzturēšana gadā izmaksā 221 000 eiro – tātad samazinot deputātu skaitu uz 60 tautas pārstāvjiem, gadā varētu ietaupīt 8 840 000 eiro. Daudz lielākus līdzekļus būtu iespējams, rūpīgāk papētot, kas notiek valsts uzņēmumu valdēs, pašvaldību uzņēmumos un citās ērtās barotavās.

 

Ne velti Valsts prezidenta kanceleja un Ārlietu ministrija nemitīgi tiesājas par tiesībām noslepenot un neatskaitīties par izdevumiem. Ceļot kāro Ārlietu ministriju var saprast, bet nekādi nav skaidrs, kādēļ valstij vajadzīgs tik sazarots pārstāvniecību tīkls, ja tā nerealizē sev izdevīgu neatkarīgu ārpolitiku?

 

Ir pilnīgi skaidrs, ka, mainoties aizdevumu procentu likmēm, Latvijas ārējo parādu pārfinansēt kļūs arvien grūtāk, tāpēc nāksies iemācīties dzīvot budžeta ietvaros un mūsu partijai ir spīdošs resurss, kas māk savaldīt izšķērdētājus!

 

Par Latviju vispirms!