Jaunumi

Jaunumi

Jun
29
2017

Kārtējo reizi klusi uz bezatbildīgi pazaudēti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro no nodokļu maksātāju naudas!

Inguna Sudraba: Kārtējo reizi klusi uz bezatbildīgi pazaudēti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro no nodokļu maksātāju naudas!

 

 

"Jau 2011.gadā es kā Valsts kontroliere vērsos prokuratūrā, norādot uz Kultūras ministrijas amatpersonu bezdarbību, kas var radīt pusmiljonu - toreiz vēl latu – lielu zaudējumu!

Arī vēlāk, pildot Saeimas deputātes amata pienākumus, 2016.gadā frakcija “No sirds Latvijai” vērsās ar lūgumu pie ģenerālprokurora Ē.Kalnmeiera sākt pārbaudi par KM amatpersonu iespējamu bezdarbību un vērsties tiesā ar regresa prasību par zaudējumu atlīdzināšanu.

Diemžēl prokuratūra nesaredzēja šeit nodokļu maksātāju naudas bezatbildīgu izlietošanu!

Tagad ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru par labu SIA “Jaunrīgas attīstības uzņēmums” no KM tiks piedzīti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro! Kā informē KM - līdzekļus prasīs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem!

Tātad – nodokļu maksātāji par kāda kļūdām maksās – vairāk nekā pusmiljonu, bet amatpersonu atbildība nebūs! Turklāt ierēdņi Valsts kancelejā mierīgi norāda, ka: “Zaudējumu piedziņu nepieciešams veikt tikai nelikumīgas rīcības gadījumā, nevis lietderības jautājumos....”

APBRĪNOJAMI! Ja šādas rīcības būtu jāatmaksā no savas kabatas, tad diezin vai tiktu uzskatīta par normu nelietderīgu, nepārdomātu līdzekļu šķērdēšana!

Vai tiešām amatpersonām nevajadzētu uzņemties atbildību par savu bezdarbību – vairāku gadu garumā nenovēršot neatbilstoši noslēgtās vienošanas sekas? Kārtējo reizi cietēji ir nodokļu maksātāji, bet konkrētu atbildīgo amatpersonu nav, un visi tikai noplāta rokas!

Ir jāprasa atbildība no ierēdņiem par naudas tērēšanu, nevis jādomā, kur un kādus nodokļus palielināt uzņēmējiem – nodokļu maksātājiem".