Jaunumi

Jaunumi

Mar
15
2017

Ministru prezidenta ziņojums - sistēmas ierēdņu ziņojums pašiem sev

15.martā, ministru prezidents M.Kučinskis ziņoja par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību.

Par sniegto ziņojumu debatēja deputāte Inguna Sudraba.

“Vai tas ko mēs lasījām ir Ministru prezidenta ziņojums? Es teikšu – tas nav Ministru prezidenta ziņojums. Tas ir sistēmas ierēdņu ziņojums pašiem sev, sistēmai, jo šajā ziņojumā jau nav stāsts par cilvēkiem – kā viņi jūtas Latvijā un ko viņiem sagaidīt no Ministru kabineta darba, un kā mainās viņu dzīve no Ministru kabineta dzīves un no Ministru kabineta darba. Tas ir tipisks klišejiska teksta - ierēdņu teksta ziņojums par to, kā ierēdņi strādā – cik viņi plānus ir uzrakstījuši, cik viņi plānus vēl uzrakstīs, cik viņi pētījumus ir nopirkuši, cik viņi pētījumus vēl iegādāsies,” – norādīja Inguna Sudraba.

“Un kāpēc es to tā varu apgalvot? Palasiet jebkuru no šiem tekstiem. Nepārtraukti tiek veiktas reformas VID, bet tajā pašā Valsts ieņēmumu dienestā nespēj atbildēt uz vienu pašu elementāru pamatjautājumu – cik, piemēram, izmaksā viena darba stunda? Tieši tāpēc šis dienests var rīkoties tik ļoti neracionāli nodokļu administrācijas jomā, tādu resursu veltot, apkarojot mazo un vidējo biznesu, nevis patiešām racionāli rīkojoties ar nodokļu maksātāju naudu.”

“Otra lieta, par ko es gribu runāt, ir par to, ka ir augsti mērķi, ļoti deklaratīvi mērķi un es vienmēr esmu par ambīcijām un augstiem mērķiem, jo tikai tad dzīvē kaut ko var sasniegt, tomēr tie mērāmie rezultāti ir tādi ļoti pieticīgi. Un šeit jau premjers minēja piemēru – mēs lepojamies ar to, ka Doing Business indeksā mēs esam sasnieguši 14.vietu” – pauda Inguna Sudraba.

“Esam izvirzījuši mērķi, lai šeit būtu investīciju vide, pievilcīga uzņēmējdarbības vide. Bet kas ir noticis faktiski? Faktiski 2016.gadā investīciju apjoms ir samazinājies, nodarbināto skaits Latvijas ekonomikā ir samazinājies. Ko dod mūsu izvirzītie rādītāji un to izpilde, ja faktiski dzīvē no tā nav rezultātu?”

 

 

Foto: Saeimas administrācija.