Jaunumi

Jaunumi

Mar
16
2017

Nekustamā īpašuma nodokļa jautājumam ir nepieciešams taisnīgs risinājums!

Vakardien, 15.martā, runājot par valdības ikgadējo ziņojumu, Saeimas sēdē deputāts Gunārs Kūtris vērsa uzmanību uz jautājumu par nekustamā īpašuma nodokli.

 

Gunārs Kūtris norādīja: “Valdība jau divus gadus it kā neredz aplamību, kas notiek ar šo nodokli. Cilvēki ir spiesti pamest dzimtās mājas, izpārdot savu mantu, lai varētu dzīvot pašu būvētā mājā. Gandrīz sanāk tā, ja bija strādīgs un sagādāja sev dzīvokli, tad pats par to vēl papildus arī maksā valstij. Tas ir sods par to, ka tev ir savs dzīvoklis un īpašums.

 

Kāds norādīs, ka šis ir pašvaldības jautājums un pašvaldība var samazināt šos nodokļus. Vai tiešām Latvijā mēs atkal cilvēkus nostādām situācijā, ka uzliekam nodokli un tad ej lūgt pabalstu vai atvieglojumu? Vai tomēr valstiskā mērogā nav jānoregulē šī nodokļa summa? Šķiet, ka problēma šeit ir kadastrālajā vērtējumā, un par to atbild Tieslietu ministrija, kura divus gadus ir iesaldējusi kadastrālo vērtību, bet risinājums vēl aizvien nav.

 

Vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstījās par vienīgā mājokļa neaplikšanu ar nodokli. Tas tika nodots valdībai. Valdībai uz 1.oktobri bija jādod risinājums. Risinājums ir tāds, ziniet, vienīgais mājoklis, nebūtu taisnīgi. Kāds tad būs taisnīgais risinājums?

 

 

Foto: Billijs Locs