Jaunumi

Jaunumi

May
30
2017

“No sirds Latvijai” paraksta sadarbības memorandu ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību

30.maijā partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētāja I.Sudraba un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs E.Baldzēns parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz veicināt Latvijā sociālo taisnīgumu, solidaritāti, vienlīdzību, kā arī stiprināt arodbiedrību lomu.

 

Memorands paredz atbalstīt un veicināt tādu politiku, kas mazina ienākumu nevienlīdzību, polarizāciju sabiedrībā un ēnu ekonomikas īpatsvaru.

 

Kā norāda I.Sudraba: “Partija “No sirds Latvijai” ir vienmēr iestājusies par straujāku neapliekamā minimuma paaugstināšanu un uzskata, ka tam ir jāatbilst minimālai algai. Šādus priekšlikumus mūsu deputāti iesniedza, izskatot gadskārtējo valsts budžetu, diemžēl tas netika atbalstīts. Es uzskatu, ka tikai tā mēs varam panākt, ka Latvijā samazinās sociālā nevienlīdzība, un cilvēki ir motivēti strādāt, nevis lūkoties uz sociālo pabalstu pusi.

 

Otrs, nozīmīgs jautājums ir nodokļi. Latvijā beidzot ir jāīsteno stabila un skaidra nodokļu politika, nevis katru gadu jāmeklē, kur var iegūt papildus ieņēmumus. Vairums uzņēmēju vai darba ņēmēju izvēlēsies maksāt nodokļus, ja tie būs taisnīgi, viegli saprotami un samērojami ar iedzīvotāju maksātspēju. Mēs esam par progresivitāti nodokļu sistēmā, jo tas veicina sociālo taisnīgumu”.

 

Tāpat memorands nosaka atbalstāmos principus sabiedrības un sociālo partneru līdzdalības un iesaistes jomā, valsts budžeta un likumdošanas veidošanas jomā.

 

 

Memoranda teksts pieejams: http://nosirdslatvijai.lv/assets/upload/userfiles/files/SADARB%C4%AABAS%20MEMORANDS_NSL_LBAS(2).pdf