Jaunumi

Jaunumi

Jul
21
2017

"No sirds Latvijai" - PRET grozījumiem Izglītības likumā un to atzīšanu par steidzamiem

Frakcijas "No sirds Latvijai" deputāti balso PRET grozījumiem Izglītības likumā un to atzīšanu par steidzamiem.

 

“No sirds Latvijai” deputāts Arvīds Platpers Saeimas sēdē vērsa uzmanību uz likumprojekta paviršo izstrādi.

 

“Pusgada laikā Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi nespēj sagatavot normālu likumu, lai varētu noteikt kvalitāti pedagogiem. Kad reiz beigsies šis ārprāts, ka pēdējā brīdī kaut ko steidzamības kārtā mēs pieņemam?!

 

Kāpēc vienmēr izglītības jautājumus skata steidzamības kārtā?! Mēs tūlīt pieņemsim steidzamības kārtā arī likumu, ka būs no sešiem gadiem jāmācās bērniem, kaut gan visi strīdas, ka nevajag to darīt.

 

Steidzamības kārtā mēs pieņemsim, ka likvidēsim dažas mācību iestādes, jaunrades namus, jo finansējums nebūs. Un jautājums ir, ko darīs tie pedagogi, kas tur strādā? Kāpēc mēs vienmēr steidzamības kārtā noliekam likumu, kuru vispār daudzi koalīcijas deputāti komisijā vienkārši nesaprot, un par kuru ierēdņi maldina? Kāpēc koalīcijas deputāti vienkārši paceļ roku un izbīda šo likumu tagad steidzamības kārtā? Pēc kādiem kritērijiem iestādes vadītājs, kas tagad būs ar likuma spēku apstiprināts, piešķirs kvalitāti?

 

Vai mums beidzot nevajadzētu sākt domāt par to, ka kritērijus vajadzētu izstrādāt profesoriem un doktoriem augstākajās mācību iestādēs, nevis Ministru kabinetā. Ministru kabinetam būtu tikai jāapstiprina šie kritēriji, kas ir profesionāli, zinātniski pamatoti un izstrādāti. Un beidzam vienreiz spēlēties šeit ar tādu populismu un demagoģiju!

 

Ja “Vienotība” nevar savu ministru piespiest, lai viņš sakārto ministriju normālā sistēmā un atjauno normālu darbību augstskolās, tad es domāju, ka vienkārši ir jānomaina ministrs.

 

Nu beidzam vienreiz pieņemt nekvalitatīvus likumus!