Jaunumi

Jaunumi

Jul
24
2017

"No sirds Latvijai" priekšlikumi nodokļu likumos - par taisnīgumu un visas sabiedrības labklājību

Patiesas reformas vai vājš koalīcijas kompromiss?

 

Partijas “No sirds Latvijai” frakcija, iesniedzot priekšlikumus nodokļu likumos, iestājas par taisnīgumu un visas sabiedrības labklājību. „Nodokļu reformām ir jābūt tādām, lai tās uzlabotu uzņēmējdarbības vidi, sniegtu redzamus rezultātus iedzīvotāju dzīves līmeņa un labklājības celšanai. Esošais piedāvājums ir primitīva pieeja, kā nodrošināt valsts budžetā vajadzīgos ieņēmumus esošā valsts aparāta uzturēšanai un ir vājš koalīcijas kompromiss”, norādīja frakcijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

 

Tālredzīgas un visiem iedzīvotājiem saprotamas nodokļu politikas veidošanai svarīgi ir noteikt, ka darba ņēmējs nodokļos nedrīkst maksāt vairāk kā 58% no saviem ieņēmumiem un ieņēmumus līdz minimālai algai nedrīkst aplikt ar nodokli (paredzot, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums nedrīkst būt mazāks par minimālo algu). Frakcija “No sirds Latvijai” ir par iedzīvotāju tiesisko paļāvību, ka nodokli maksā par faktisko transportlīdzekļa ekspluatācijas periodu. Mēs neatbalstām akcīzes nodokļa straujo kāpumu degvielai, jo cenu celšanās negatīvi ietekmētu ikvienu mājsaimniecību un uzņēmējdarbību. Mūsuprāt, ir pēdējais laiks ieviest sen diskutēto samazināto PVN pārtikas produktiem, kā arī noteikt 12% PVN ēdināšanas pakalpojumiem nozares konkurentspējas veicināšanai.

 

Nodrošinot mākslas un kultūras vidi, kas ļauj sabiedrībai saglabāt savas vērtības, stabilitāte un ilgtermiņa plānošana ir svarīga Valsts kultūrkapitāla fonda darbībā, tā finansēšanā ieviešot atskaitījumus no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un loteriju un azartspēļu nodokļiem. Lai rūpētos par sociāli mazāk aizsargātajiem, nodrošinātu atbalstu ārstniecības pakalpojumu saņemšanai, kultūrai un sportam, frakcijas priekšlikumi paredz nodokļu atlaižu palielināšanu uzņēmumu ziedojumiem.

 

Deputāti, iesniedzot priekšlikumus likumā par nodokļiem un nodevām, iestājas par personu privātās dzīves un uzņēmumu komercnoslēpuma aizsardzību, pret nesamērīgu informācijas vākšanu nodokļu administrācijas darba atvieglošanai un personas datu publicēšanu bez leģitīma mērķa.

 

Lai veidotu taisnīgāku uzņēmējdarbības vidi, apgrūtinātu krāpnieku darbību, frakcija “No sirds Latvijai” piedāvā ieviest PVN reverso maksāšanas kārtību visiem norēķiniem. Piedāvājot atcelt “20% minimālās peļņas normatīvu” un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanu avansā, mazinot uzņēmuma ienākuma nodokļa deklarāciju iesniegšanas biežumu mikrosabiedrībām un palielinot mikrouzņēmumu maksimālo apgrozījumu, deputāti iestājas par saimnieciskās darbības veicēju administratīvā sloga mazināšanu un to ekonomiskā stāvokļa uzlabošanu.

 

Kopuma frakcijas „No sirds Latvijai” deputāti iesniedza 46 priekšlikumus 9 nodokļu likumprojektos.