Jaunumi

Jaunumi

Dec
07
2017

Šīs dienas balsojums parādīja Saeimas deputātu nespēju vai nevēlēšanos uzticēties vēlētājiem

Frakcija “No sirds Latvijai” balsoja par likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”, jo mēs saprotam, ka tajā ir vajadzīgas un atbalstāmas lietas. Taču attiecībā uz mūsu priekšlikumiem, mēs uzskatām, ka valsts un cilvēki jau sen prasa radikālāku mūsu parlamenta ievēlēšanu risinājumu! Šodien mēs redzam, ka šī Saeima nav gatava mainīt un uzlabot vēlēšanu sistēmu.

 

Šīs dienas balsojums par priekšlikumiem likumprojektam “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”, kas pēc savas būtības absolūti nav radikāli, parādīja Saeimas nevēlēšanos pagriezties ar seju pret vēlētājiem. Šie grozījumi piedāvāja ar tā saucamajiem “atvērtajiem sarakstiem” kaut nedaudz paaugstināt vēlētāju aktivitāti vēlēšanās, lai neviena vēlētāja balss “nepazūd”, lai pēc iespējas lielāks vēlētāju skaits būtu pārstāvēts Saeimā.

 

Droši vien kolēģi baidās no tā, ka ar savu darbu vajadzēs pierādīt katram vēlētajam savu spēju darboties valsts un cilvēku labā. Drošāk ir neko nemainīt un atstāt visu pa vecam.

 

Mēs droši skatāmies nākotnē, mēs ticam mūsu cilvēkiem un mēs esam gatavi iesniegt daudz skaidrākus un radikālākus priekšlikumus grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā, lai cilvēki varētu brīvi izvirzīt deputātu kandidātus un šeit nevaldītu tikai partiju diktāts. Lai vēlētājs varētu brīvi balsot par konkrētu kandidātu un prasīt no viņa atbildību, bet ievēlētais deputāts pats personīgi atbildētu par paša paveikto savu vēlētāju priekšā. Lai  Saeimā būtu deputāti, kuriem tauta uzticas, kuriem ir skaidrs redzējums par valsts attīstību un tautas labklājības celšanu un kuri ar savu darbu to ir pierādījuši.

 

Šīs dienas balsojums par priekšlikumiem Saeimas vēlēšanu likumā kārtējo reizi parāda deputātu nespēju vai nevēlēšanos uzticēties vēlētājiem, kā arī politisko negribēšanu attīstīt un uzlabot vēlēšanu sistēmu.

 

Foto: Reinis Inkēns, Saeima