Raksti

Raksti

Aug
23
2017

No sirds Latvijai!

Autors: Inguna Sudraba

Mums visiem kopā ir jāgādā, lai mūsu Latvija dzīvotu saules mūžu.
Es neesmu par pasauli, kāda tā ir šodien... 
Es esmu par pasauli, kurā līdzās un savstarpēji mijiedarbojoties pastāv gan spēcīgas personības, gan solidaritāte.

 

23.augusts ir diena, kurā piedzīvota liela nodevība un kā pretspēks tai – milzīga solidaritāte. Nodevība, slēdzot šauras, aizmuguriskas vienošanās savas varas un ietekmes palielināšanai, pārzīmējot valstu robežas un uz vairākiem gadu desmitiem atņemot tautām savu valsti un solidaritāte – trīs Baltijas valstu tautu dzīvā ķēde. 
Šis datums sevī ietver divas krasi atšķirīgas sajūtas. Tas ir diena, kurā tika nodotas Baltijas valstis un diena, kurā tās no jauna apliecināja savu spēku, solidaritāti un cilvēku apņēmību vienotu mērķu vārdā. Šie notikumi pierāda, ka cilvēkam savā būtībā ir jābūt ļoti pašpietiekamam, ar spēju ticēt saviem spēkiem, būt autonomam kā personībai un spēcīgam līdzcilvēkam ikdienas gaitās. 

 

Daudziem šobrīd ir rūgtums par Latvijas valstī notiekošo, un daudzi no mums uzdod jautājumu vai tādu es iedomājos Latviju, stāvot Baltijas ceļā. 
Protams var vilkt paralēles, ka 23.augustā “lielie vīri” sanāca un sadalīja pasauli, līdzīgi kā “Rīdzenē” tika dalīta Latvija. Jautājums paliek, ko mēs varam mācīties no visa piedzīvotā un kas mums būtu visiem kopā jādara? 

 

Es esmu par entuziastiem, kuri spēj būt lepni par to, kas jau sasniegts, un nepadoties rītdienas priekšā. Mums katram ir jāierauga tās lietas, tas virziens, kurā mēs sevi varam pilnveidot kā radošu un izglītotu indivīdu, tai pašā laikā mums ir jābūt patriotiskiem cilvēkiem ar pārliecību, ka mūsu valsts ir labākā pasaulē, ar to vien, ka mēs ikkatrs šeit esam piedzimuši. Mums kopā jāveido spēcīga, brīva, sakārtota un attīstīta valsts, jo tikai kopā mēs varam izveidot tādu Latviju par kādu sapņojām, valsti, ar kuru lepoties. Valsti, kurā var izpausties radoši un brīvi, bet pāri visam ir kopēja vienošanās par Latvijas vērtībām – brīvība, tiesiskums, atbildība...
Mums katram ir savs stāsts, kā mēs kā Latvijas tautieši esam dzīvojuši un redzam savu tālāko rītdienas vīziju. Mūsu Latvija vēl nav pabeigta, mēs katrs varam ielikt daļiņu sevis, lai mūsu zemīte uzziedētu jaunā gaismā, jo ikkatrs no mums ir svarīgs un neaizstājams šajā attīstības ceļā. Iesim, būsim un darīsim, jo tikai kopu kopā roku rokā mums ir spēks un varēšana. Es ticu, ka mēs esam strādīga, inteliģenta un visu varoša nācija, kurai tikai mazliet vairāk jānotic sev pašiem un mums viss izdosies. 

 

No sirds Latvijai!

 

 

 

Foto: Anita Austvika