Raksti

Raksti

Apr
04
2017

Pārplānosim pieeju pie Rīgas ūdenstilpnēm, lai iedzīvotāji tās var izmantot

Autors: No sirds Latvijai Rīgas nodaļa

Pārdaugava var lepoties ar vairākām Rīgas pilsētai nozīmīgām ūdenstilpnēm – gan Rīgas jūras līci, Daugavu, Buļļupi, ar Loču kanālu, Ziemeļupi un Ziemas ostu Daugavas ieteku jūrā, hapaka grāvi ar pietekām: Beķera grāvi, Spilves grāvi, Lačupīti. Bolderājā atrodas Bolderājas karjeras ezers. Un kur vēl Zundas kanāls, kas savienojas ar Āgenskalna līci.

Lai gan fiziski visas ūdenstilpnes ir vairāk vai mazāk pieejamas, nevarētu teikt, ka tās būtu ērtas un draudzīgas iedzīvotājiem, to izmantojamība ir apšaubāma. Daugavas kreisais krasts nevilina cilvēkus, kas vēlētos promenādes gaisotnē lēnā solī pavasara dienā aiziet līdz Lucavsalai, kur ir gan rotaļu laukumi, gan atpūtas zona. Šādas promenādes izveidei ir visi priekšnoteikumi, uz to vedina gan jaunā bibliotekas ēka, kā arī jaunais Latvijas Universitātes korpuss, kas ikdienā pulcē daudz studentu.

Uzsākoties pavasarim, kā arī sesijas laikā Daugavas kreisā krasta promenāde būtu lieliska vieta, kur studēt, gatavoties eksāmeniem vai vienkārši baudīt saules peldes. Promenādes izveide veicinātu Daugavas kreistā krasta degradētās un industriālās vides sakārtošanu un uzplaukumu. Iespējams, ka rastos vēl viens omulīgs, ar kafejnīcām apdzīvots Rīgas rajons, kas piesaistītu gan rīdziniekus, gan uzņēmējus, gan tūristus.


No vienas puses var teikt, ka nav tik slikti, ja salīdzina ar Kundziņsalu, kur tās iedzīvotājiem ir liegta pieeja pie Daugavas, jo Kundziņsalu no visām pusēm apjož dzelzsbetona sētas un dzeloņdrātis, kas sargā ostas un SIA “Man-Tess” teritoriju. Ar kontinentu salu savieno viens tilts. Kundziņsala avāriju gadījumā nenovēršami kļūtu kā cietums tās iedzīvotājiem.