Raksti

Raksti

Sep
01
2017

Uzņemies iniciatīvu un atbildību par savu likteni!

Autors: Inna Laizāne

Koalīcija atlika jautājuma par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam īpašumam risināšanu līdz 2022.gadam, iesaldējot kadastrālās vērtības pieaugumu ar domu, ka izstrādās jaunu vērtēšanas bāzi.

Jautājums: kas liedza visus šos gadus Tieslietu ministrijai , kuras padotībā atrodas Valsts zemes dienests, izstrādat jauno normatīvo regulējumu? Visi piekrīt tam, ka tas ir nepanesams slogs Latvijas iedzīvotājiem, bet steidzami risināt akūto problēmu neviens nesteidz. Finanšu ministrija gadu pētīja šo jautājumu un nonāca pie slēdziena, ka nevar definēt, kas ir vienīgais īpašums, un, ka vienīgā dzīvojamā īpašuma atbrīvošana no NĪN radīs sarežģītu un dārgu administrēšanas procesu.

Rezultātā tauta bija, ir un būs spiesta maksāt NĪN, kas jau šobrīd ir nepaceļams lielākajai sabiedrības daļai.
Problēmas risināšana kārtējo reizi ir nostumta tālāk, lai ar šo jautājumu kārtējo reizi mulsinātu sabiedrības prātus pirms 2018. un 2022.gada Saeimas velēšanam, lai varētu solīt „kā var nesolīt” un beigu beigās pēc Saeimas vēlēšanām atkal atlikt jautājuma izskatīšanu un lēmuma pieņemšanu, vai arī kārtējo reizi, aizbildinoties ar smago finansiālo situāciju, pacelt NĪN (kā to pieprasa Pasaules banka).

Vai tiešām mūsu sabiedrību apmierina šāds scenārijs?

Vai nav vienkāršāk ņemt iniciatīvu savās rokās un parakstīties par likumdošanas iniciatīvu par NĪN atcelšanu, kuru Prezidents iesniegs Saeimai, kuru tai savukārt būs jāskata 2018.gadā pirms Saemais vēlēšanām?! Un beidzot pienāks X stunda, kur katrs politiķis, balsojot par tautas izstradāto likumprojektu, parādīs savu īsto seju. Tie nebūs tukši vārdi vai solījumi, bet konkrēta rīcība no deputātu puses. Tad nevajadzēs parlamentāro komisiju izmeklēšanas lai nonāktu pie slēdziena – vai tā ir valstiska rīcība vai nē.

Aicinu sabiedrību beidzot pašu uzņemties iniciatīvu un atbildību par savu likteni!