Viedokļi

Viedokļi

Feb
02
2017

“No sirds Latvijai” deputāti vienmēr ir iestājušies un iestājas par problēmu risināšanu pēc būtības.

Frakcijas viedokli pēc Saeimas 2.februāra sēdes pauda frakcijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba: “Frakcijas “No sirds Latvijai” deputāti vienmēr ir iestājušies un iestājas par problēmu risināšanu pēc būtības. Bet kārtējo reizi grozot likumu par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, KNAB likumu un KNAB izdienas pensiju likumu, mēs redzam situācijas, ka priekšlikumi tiek virzīti uz to, lai valsti no vienas puses pārvērstu vairāk policejisku, ar lielākiem ierobežojumiem, kā arī otrā virzienā – lai atvieglotu amatpersonu nokļūšanu amatos, tātad vairāk virzoties uz to, lai valsts pārvalde kļūtu nevis profesionālāka, bet tieši otrādi – vājāka.”

 

Saeimā iesniegti priekšlikumi grozījumiem likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”, lai aizliegtu pašvaldībām izmantot administratīvos resursus veidojot savus informatīvos līdzekļus. Kā norāda frakcijas priekšsēdētāja I.Sudraba: “Pašvaldībai nav jābūt tai institūcijai, kas tikai slavina individuālu amatpersonu darbu. Bet pašvaldībai ir jābūt tam ruporam, kas izskaidro iedzīvotājiem, kas pašvaldībā notiek, informējot visplašākajā jomā. Un situācijā, ja tiktu aizliegta iespēja pašvaldībai izdot izdevumus vai piedalīties šo preses izdevumu izdošanā, tad, piemēram, Daugavpilī, iedzīvotāji paliktu vispār bez preses latviešu valodā. Vai mēs gribam, lai Daugavpils pārvēršas tikai par krievu valodā runājošu pilsētu? Noteikti nē. Tāpēc arī frakcija “No sirds Latvijai” īpaši iestājas par to, lai Latgales reģionā, kur iedzīvotājiem ir salīdzinoši grūtāk iegādāties presi un faktiski visi šie masu mediji, ko izdod pašvaldības, tiek nodrošināti pa brīvu, arī būtu pieejama informācija latviešu valodā.”

 

“Arī jautājumā par KNAB amatpersonu profesionalitāti mēs viennozīmīgi iestājāmies pret to, ka tiek samazinātas prasības cilvēkiem, kuri var pretendēt uz šo tik ļoti nozīmīgo amatu. Situācijā, kad amats prasa cilvēka spēju konsolidēt kolektīvu, kurš šobrīd ir diezgan destruktīvā situācijā un zaudējis sabiedrības acīs savu reputāciju, kā reiz tiek izvirzīta prasība samazināt vadītāja pieredzi, atteikties no konkrētas pieredzes vadītāja amatā, paralēli tam tiek virzīti absolūti absurdi grozījumi KNAB amatpersonu izdienu pensiju likumā, kas pilnīgi izskatās pēc tā, ka šie grozījumi tiek radīti kādam konkrētam cilvēkam, kuru tālāk šajā amatā virzīs un apstiprinās. Tāpēc mēs kategoriski iestājamies pret šādu principu, ja kaut ko nesaprot, tad tas tiek svītrots, ja nespēj atrisināt problēmu, tad aizliedz pavisam,” norāda I.Sudraba.

 

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija