Frakcijas viedoklis

Frakcijas viedoklis

Nov
13
2017

“No sirds Latvijai” aicina aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju intereses

Frakcijas “No sirds Latvijai” viedokli par Saeimas 2018.gada 9. novembra sēdi pauda deputāts Gunārs Kūtris.

G.Kūtris vērsa uzmanību uz trim jautājumiem, kas saistīti ar valdības rīcību.

Kā norādīja G.Kūtris: “Pirmais jautājums ir par ilgstoši risinātu un neatrisinātu jautājumu, tas ir, par obligāto iepirkumu komponenti elektroenerģijas cenā, kuru mēs kā patērētāji katrs maksājam. Cenā trešdaļa aiziet tiem uzņēmējiem, kuriem ir paredzēts šis sava veida valsts atbalsts no mūsu maciņiem. Jautājums ilgstoši netiek risināts Ekonomikas ministrijā un tās darbības, ko žurnālisti izvirzīja kā aktuālas, kur vajadzētu pievērst uzmanību, tikai mazlietiņ sakustināja situāciju, lai dažus darbiniekus varētu sodīt vai atbrīvot no darba, vai kuri paši aiziet no darba. Taču īstenībā jautājums par pašu obligāto iepirkuma komponenti tā jau arī netiek risināts.”

Tāpat G.Kūtris norādīja, ka arī otrs jautājumus, kas aktualizējies šajā nedēļā saistās ar Ekonomikas ministrijas darbību. Tas ir saistībā ar mobilo sakaru operatoru apvienošanos jeb citiem vārdiem sakot, jautājums par “Lattelecom” un “LMT” apvienošanu. “Mēs saprotam ārvalstu investora TELIA vēlmi, lai būtu apvienota un varētu iegūt valdošo jeb noteicošo lomu vismaz vienā operatorā. Taču mēs apzināmies to, ko nozīmē konkurence. Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem par mobilo sakaru pakalpojumiem ir saprātīgi tarifi. Ja kāds iegūst īpašu kontroli, tas var celt tarifus un iegūt vēl krietnāku peļņu. Ja mēs paskatāmies šobrīd uz šo uzņēmumu peļņu, kas ir rēķināma, miljonos, tad jāsaka, gan investors ir atpelnījis savus ieguldījumus, gan arī šie uzņēmumi šobrīd savā darbībā nerada nekādas īpašas grūtības. Tāpēc mūsu partija aicina iestāties un valdībai saglabāt savu stingro pozīciju, aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju intereses šajā jomā”, norādīja deputāts.

 

Kā trešo svarīgo jautājumu G.Kūtris norādīja augstskolu finansējumu, nav saprotams Izglītības un zinātnes ministrijas skaidrojums, ka likumā paredzēto nepildīs tāpēc, ka vienkārši valdībai ir citas prioritātes. G.Kūtris sacīja: “Palielinot gan pasniedzēju atalgojumu, gan arī ievērojot to, ka palielinās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas likmes, sanāk, ka samazinās valsts finansēto budžeta vietu skaits augstskolās, apmēram par simts vietām. Valdība savulaik, 2016.gada rudenī, teica, ka tuvākajos trijos gados netiks samazinātas budžeta finansētās studiju vietas. Kāpēc valdība nepilda savu solījumu? Kā tiks nodrošināts finansējums visām budžeta vietām pie tā budžetā piešķirtā finansējuma? Tāpēc mūsu partija piedāvāja konkrētajā likumprojektā precīzus skaitļus, kādi ir nepieciešami tām ministrijām, kurām ir augstskolas, un attiecīgi mēs arī norādījām ieņēmumu avotus.”

 

Foto: Saeimas Administrācija.