Frakcijas viedoklis

Frakcijas viedoklis

Nov
04
2017

Otrā līmeņa pensijai ir jābūt mantojamai

Frakcijas “No sirds Latvijai” viedokli par Saeimas 2018.gada 2. novembra sēdi pauda deputāts Gunārs Kūtris.

G.Kūtris informēja, ka šī nedēļa Saeimas deputātiem bija aktīva saistībā ar budžeta likuma projekta apspriešanu un priekšlikumu izvirzīšanu, bet par 2.novembra Saeimas sēdi - vērsa uzmanību uz diviem jautājumiem.

G.Kūtris norādīja, ka: “Pirmā lieta ir deputātu jautājumi par tēmām, kas ir aktuālas Latvijas iedzīvotājiem. Mēs uzdevām jautājumus izglītības un zinātnes ministram par ēdināšanu skolā: cik daudz naudas tam tiek tērēts, kāpēc šī summa nav mainījusies, ņemot vērā, ka ir pieaugusi gan inflācija, gan pārtikas produktu cena? Kāpēc tikai daļa no naudas aiziet pārtikas iegādei?

 Izglītības un zinātnes ministra atbilde, kā diezgan bieži ministru atbildes, bija tukša, izvairīga un, atklāti sakot, neatbildēja uz jautājumiem. Tad sekoja mūsu jautājums Ministru prezidentam: kā viņš vērtē izglītības un zinātnes ministra darbu? Kāpēc viņš pieļauj, ka izglītības un zinātnes ministrs neatrisina jautājumus, kas bija jau pavasarī jāiesniedz valdībai? Ministru prezidents šo jautājumu noadresēja atkal izglītības un zinātnes ministram.

 

Mēs vēlreiz sniedzām jautājumu premjerministram, un Kučinska kungs atkal to noadresēja, lai izglītības un zinātnes ministrs dod vērtējumu par savu darbu. Tad sekoja mūsu deputātu pieprasījums Ministru prezidentam. Taču Pieprasījumu komisija sagatavoja atzinumu un teica, ka nē, nav vajadzīgs šādu atzinumu dot. Kučinskim neesot jānāk un jāskaidro Saeimas deputātiem.

 

Proti, kārtējo reizi valdošā koalīcija parādīja, ka vārna vārnai acīs neknābj. Viņi ir apmierināti ar saviem ministriem un savu valdību, bet Latvijā jautājums nav atrisināts. Un es saprotu, ka šādos gadījumos, kad neizdodas pieprasīt no ministra konkrētās problēmas risinājumu vai atbildi, kāpēc netiek jautājums risināts, mēs esam spiesti spert arī nākamo soli, un, visticamāk, mēs vāksim kopā parakstus, lai pieprasītu ārkārtas Saeimas sēdi, kur varbūt tad Kučinska kungs un izglītības un zinātnes ministrs atradīs laiku izskaidrot, kā tiek risināts jautājums par izglītojamo ēdināšanu skolā.

 

Otrs jautājums, kas šodien tika apspriests, un Saeima to atbalstīja - ir mūsu frakcijas deputātu iesniegtais priekšlikums grozījumiem likumā par valsts fondētajām pensijām. Proti, mēs savulaik ierosinājām novērst augstās administrācijas izmaksas. Un otra būtiska lieta: mēs gribam, lai šo otrā līmeņa pensiju būtu iespējams mantot.

 

Pateicoties Saeimas deputātiem, šobrīd šis likumprojekts ir atbalstīts jau pirmajā lasījumā, un es ceru, ka mūsu ideju atbalstīs, un lai cilvēku veidotais uzkrājums nepazustu no viņu ģimenes loka un tā būtu mantojama.”