Jautājumi ministriem

Jautājumi ministriem

Sep
22
2017

Par valsts piešķirtās dotācijas finansējuma apmēru viena izglītojamā ēdināšanai, kāds tiek novirzīts pārtikas produktu iegādei

Nesen plašsaziņas līdzekļi informēja, ka skolēnu ēdinātāji ceļ trauksmi, ka ar valsts piešķirto summu skolēnu brīvpusdienām nepietiek, lai nodrošinātu kvalitatīvu un daudzveidīgu uzturu. Pēc tikšanās ar Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas biedriem frakcija “No sirds Latvijai” uzdeva jautājumus Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim par valsts piešķirtās dotācijas finansējuma apmēru.

 

Pirmkārt, frakcijas deputāti jautātāja, kā Izglītības un zinātnes ministrijai sokas ar jau 2015.gada 11.augustā doto uzdevumu – izstrādāt risinājumus dotācijas apmēra noteikšanai, lai nodrošinātu bērniem izglītības iestādēs kvalitatīvu un uzturvielām bagātu ēdināšanu. Ministrija uzdevumu pagarināja vairākas reizes, pēdējais termiņš bija 2017.gada 30.aprīlis!

 

Vai var ignorēt noteiktos termiņus – VAR! Ministriju pat nesatrauc termiņu kavējums un tā atbild, ka “Ministrija plāno oktobra mēnesī iesniegt izskatīšanai protokollēmuma projektus Ministru kabineta komitejas sēdē”. Tātad laikā, kad valsts budžets 2018.gadam jau ir sagatavots un reāli nekādas nopietnas izmaiņas vairs nav veicamas!

 

Jautājumā par to, kā ministrs vērtē veiktās aptaujas rezultātus, ka “vidēji viena izglītojamā ēdināšanas izdevumiem, pārtikas produktu iegādei tiek izlietoti 54%”, atbilde ir vēl interesantāka – “Pakalpojumu izmaksu struktūru ietekmē gan konkrētās pašvaldības teritorijas un izglītības iestāžu izglītojamo skaits, gan tās ģeogrāfiskais novietojums”.

 

Tātad – bērnu ēdināšanas kvalitāte ir atkarīga, no tā, kur jūs dzīvojat!

 

Vēl interesantāka atbilde ir uz jautājumu, kā ministrs vērtē piešķirtās dotācijas apmēru un to, ka tā ir nemainīga jau vairākus gadus, īpaši ņemot vērā pārtikas produktu cenu pieaugumu.

 

Ministrs atsūta 2015.gada nogalē veiktus aprēķinus un apgalvo, ka viss ir kārtībā, ignorējot to, ka saskaņā ar pēdējiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem, augustā gada inflācija pārtikas produktu segmentā sasniedza 6,8%, bet cena, piemēram, sviestam kāpusi pat par 50% !

 

Frakcijas “No sirds Latvijai” deputātus šāda atbilde neapmierina un mēs esam vērsušies ar jautājumiem pie Ministri prezidenta! Gaidīsim Ministra prezidenta viedokli!

 

Ar jautājumiem un ministra atbildēm var iepazīties:

  • http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs_lmp.nsf/0/B2CE6DC1E4C1FE9FC225819A0046442D?OpenDocument
  •  
  • http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs_lmp.nsf/0/2ED9FDF9E49973FBC22581A00047F14C?OpenDocument
  •  
  • http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs_lmp.nsf/0/7B8C2CC3476B6827C22581A200234B5E?OpenDocument

 

 

Foto: Marta Logina