Viedokļi par NĪN

Viedokļi par NĪN

Sep
19
2017

Par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim

Partijas valdes locekles Inetas Stabulnieces viedoklis par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim.

 

No 21.aprīļa ir uzsākta parakstīšanās par grozījumiem likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli". Līdz šim brīdim iniciatīvu ir parakstījuši tikai 849 vēlētāji. Mani šis skaitlis pirmajā acumirklī pārsteidz. Lielākajai daļai vēlētāju ir savi mājokļi, ko mēs esam nopirkuši vai savām rokām uzbūvējuši, un tagad īpaši nekurnot par to maksājam valstij milzīgus nodokļus. Mūs pat nesatrauc, ka lielākajā daļā Eiropas valstu šāda nodokļa vienīgajam mājoklim nav. Daudzi ļoti nikni un enerģiski runā par to sociālajos tīklos, piedalās mītiņos, balso manabalss.lv, bet, krietni pavērtējot, ir skaidrs, ka šādas aktivitātes neko nemainīs. Tās ir tikai iespējas runāt, bet nerada nekādas sekas. Ja ir vēlēšanās tikai pakurnēt, tad skaidrs. Vienmēr būs tādi, kam vienmēr viss un visi ir slikti, tajā skaitā valdība un deputāti, bet kad jārīkojas, lai to dara citi. Tomēr mums katram ir iespēja ne tikai izteikt savu viedokli bet arī likt rīkoties tiem, kam esam uzticējuši lemt par mūsu ikdienu.

 

Ja mūs neapmierina tas, ko saražo Saeima un valdība, mēs varam paši iesniegt likumprojektus, un konkrētajā gadījumā ir piedāvājums parakstīties par to, lai atbrīvotu no nodokļa vienu fiziskās personas īpašumā esošo nekustamo īpašumu, kurā tā ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 kvadrātmetriem, bet viensētās - līdz 2 hektāriem. Tiesa gan cena ir augsta – jāsavāc aptuveni 150 000 vēlētāju balsu. Un tas prasa katram izkustēties no siltās vietas un izdarīt kaut ko praktiski – ieiet internetā, aiziet uz pašvaldību.

Es nelasu gaudas un lamas sociālajos tīklos, negaidu, ka valstsvīri un amatpersonas pēkšņi piedzīvos apgaismību, esmu par konkrētu rīcību un tāpēc parakstījos par šo likumprojektu. Ja šos parakstus izdosies savākt, es ticu, ka šo normu pieņems, un tad lai kādi laiki vai situācijas būs, es zināšu, ka manai ģimenei būs jumts virs galvas un man tas ir svarīgi. Aicinu katru padomāt par to un izdarīt...

 

 

Foto: Marta Logina.